Apa pil yang perlu diambil untuk sakit kepala: spazmalgon, tidak-spa, paracetamol

Migrain

Pil sakit kepala boleh dibahagikan kepada ubat-ubatan yang digunakan oleh orang-orang apabila muncul cephalgia dan yang disyorkan oleh doktor. Menarik, tetapi sekarang ada keadaan seperti itu.

Kebanyakan orang dengan migrain menggunakan dadah yang membantu mereka dalam kebanyakan kes: spasmalgon, citramon, paracetamol, aspirin, analgin. Doktor menetapkan pil lain yang menjejaskan hubungan etiologi dan pathogenetik sindrom cephalgic.

Faedah macam apa

Tablet sakit kepala boleh dibahagikan kepada 3 kategori (mengikut komponen aktif):

  1. Penahan sakit;
  2. Ubat anti-radang;
  3. Ejen antiplatelet (mencegah penggumpalan darah di dalam kapal).

Kumpulan ubat penghilang rasa sakit termasuk amidopyrine, analgin. Mekanisme tindakan ubat-ubatan ini adalah untuk menghilangkan pusat kesakitan otak akibat gangguan penghantaran saraf.

Ubat-ubatan ini mempunyai kesan sampingan. Analgin dilarang digunakan di banyak negara di Eropah dan Amerika Syarikat kerana adanya agranulocytosis. Anda tidak boleh menggunakan ubat ini dengan penurunan bilangan leukosit, penyakit sistem kardiovaskular. Amidopyrine dan Analgin adalah kontraindikasi bagi orang yang menghidap asma. Anda tidak boleh memberikannya kepada wanita hamil dan kanak-kanak di bawah umur 8 tahun.

Aspirin (acetylsalicylic acid) adalah salah satu ubat anti-migrain yang paling popular. Perubatan ini membantu melegakan cephalgia dengan meningkatkan bekalan darah ke saluran cerebral, tetapi kesan utama ubat ini adalah anti-radang. Penggunaan aspirin adalah rasional dengan adanya perubahan keradangan pada ligamen, otot, dan meninges.

Mekanisme tindakan asid acetylsalicylic adalah untuk menindas bengkak, yang tablet boleh melegakan daripada sakit kepala, tetapi hanya terhadap latar belakang cephalgia ringan.

Jangan mengambil aspirin dalam kes-kes ulser gastrik, asma bronkial, dan kecenderungan alergi.

Ubat yang paling selamat dari semua jenis yang digunakan oleh penduduk dari sindrom cephalgic adalah paracetamol. Ubat ini kurang berkesan daripada ubat di atas. Ia tidak boleh digunakan dalam penyakit hati, buah pinggang.

Penyembuhan terbaik untuk migrain

Untuk mencari ubat yang lebih baik, terdapat beberapa ubat-ubatan biasa yang lain:

Pil ini adalah dalam senarai ubat-ubatan rakyat biasa yang boleh digunakan untuk melawan sakit kepala.

Populariti dan keberkesanan citramona kerana komposisi kompleksnya. Bahan aktif ubat:

  1. Phenacetin;
  2. Kafein;
  3. Acetylsalicylic acid.

Bahan tambahan - asid sitrik, gula, koko.

Oleh kerana terdapat beberapa ramuan, tablet ini berfungsi dengan baik dengan sindrom cephalgic. Mereka mempunyai kesan anti-radang dan analgesik. Untuk melegakan kesakitan, ambil 2 tablet 3 kali sehari.

Tempalgin adalah ubat sintetik berdasarkan gempidone dan analgin. Ia digunakan untuk neuritis, kekejangan otot, sakit gigi, usus, kolik buah pinggang. Efek spasmodik dan analgesik ubat menghilangkan cephalgia dari genesis vaskular.

Solpadein adalah pil kompleks, termasuk kodin, kafein, paracetamol. Untuk rawatan sindrom cephalgic, anda perlu mengambil 1 tablet setiap hari sebanyak 4 kali.

Pentalgin mempunyai komposisi berikut:

Untuk rawatan migrain, ia perlu diambil 2 kali sehari untuk pil.

Doktor tidak menasihati menggunakan ubat-ubatan ini sehingga penyebab cephalgia dijelaskan. Dalam kes genesis sindrom kesakitan, ia cukup untuk menghilangkan kekejangan atau meningkatkan bekalan darah ke saluran cerebral, yang akan membawa kepada penghapusan sindrom kesakitan.

Ubat anti-radang dan antispasmodik tidak membantu dengan tumor, hematoma tengkorak. Pembentukan ini boleh merosakkan tisu otak dan membentuk sindrom cephalgic.

Spasmalgon untuk sakit kepala: rahsia keberkesanan

Spasmalgon membantu kerana gabungan kesan terapeutik ubat. Tablet mempunyai anti-radang, antipiretik, kesan analgesik (kerana kandungan metamizol), tindakan antispasmodic (disebabkan oleh pitofenon). Komposisi kompleks obat ini juga mengandung peverini bromida, yang mengurangi daya tahan dorongan saraf dengan meminum 2-3 tablet per hari.

Oleh kerana banyak kesan terapeutik ubat diedarkan bukan sahaja di kalangan rakyat, tetapi juga di kalangan doktor. Malah syarikat-syarikat farmaseutikal secara aktif menduplikasi dan melepaskannya di bawah pelbagai nama antarabangsa:

  1. Baralgetas (Serbia);
  2. Spazgan (Indonesia);
  3. Revalgin (India);
  4. Masigan (India);
  5. Saya mengambil (India).

Spazmalgon dengan cephalgia: tanda-tanda dan kontraindikasi

Spazmalgon dilantik dalam kes berikut:

  • Kesakitan yang sederhana akibat kontraksi spasmodik otot organ;
  • Renal renal, sakit perut;
  • Kesakitan bersama;
  • Selepas pembedahan;
  • Untuk mengurangkan suhu (jangkitan)

Spasmalgon digunakan untuk sakit kepala pada kanak-kanak, orang dewasa selepas 15 tahun, 2 tablet tiga kali sehari, untuk hari itu tidak boleh menggunakan lebih daripada 6 tablet. Tempoh rawatan tidak melebihi 5 hari. Ia dilarang untuk meningkatkan dos ubat itu sendiri, kerana ubat ini mempunyai kesan sampingan.

Spasmalgon terhadap sakit di kepala pada anak-anak ditetapkan pada ½ tablet (pada kanak-kanak di bawah 8 tahun), pada tablet (10-12 tahun). Kesan sampingan ubat:

  1. Membakar epigastria;
  2. Tekakardia, pengurangan tekanan;
  3. Proteinuria, anuria, fungsi buah pinggang terjejas;
  4. Agranulocytosis, leukopenia, trombositopenia;
  5. Reaksi alahan (angioedema, kejutan anaphylactic, bronkospasm).

Kontra untuk menerima spazmalgon:

  • Kemurungan sumsum tulang;
  • Angina tidak stabil;
  • Fungsi buah pinggang terjejas, hati;
  • Tachyarrhythmias;
  • Kegagalan jantung kronik;
  • Glaukoma;
  • Kekurangan glukosa-6-phosphatase;
  • Laktasi;
  • Obstruksi usus;
  • Hiperplasia prostat;
  • Kehamilan;
  • Umur kanak-kanak.

Spasmalgon semasa menyusu, serta semasa memandu kereta tidak digalakkan, anda tidak boleh menggunakan alkohol.

Paracetamol

Paracetamol terhadap sakit kepala mula digunakan seawal abad ke-19, apabila ia dibentuk di bawah nama "Anti-cebrin". Analog pertama ubat itu sangat toksik, jadi ia hanya diperbaiki pada separuh kedua abad ke-20. Ia dihasilkan di bawah nama Panadol.

Terdapat banyak tablet berkesan untuk cephalgia, tetapi paracetamol mesti disimpan dalam kit pertolongan pertama, kerana ubat ini membantu menentang pelbagai jenis sindrom kesakitan: jangkitan bakteria, otot, ligamen, virus, bakteria.

Tablet selepas pentadbiran mulut dibubarkan dalam perut selepas setengah jam. Pada selang masa tertentu, bahan aktif memasuki darah dan otak. Apabila sindrom cephalgic menggunakan jangka panjang parasetamol menyebabkan kesan kecanduan, jadi anda perlu mengambil ubat mengikut algoritma tertentu:

  1. Dengan rasa sakit yang kuat di kepala tidak boleh minum paracetamol dan spazmalgon pada perut kosong;
  2. Kencangkan tablet dengan air, teh hijau, kopi, jus;
  3. Kafein boleh menjejaskan hati;
  4. Untuk cephalgia, dos ubat adalah dari 500 hingga 1000 mg sehari;
  5. Lebih daripada 3 hari tidak boleh menggunakan pil ini;
  6. Paracetamol dikontraindikasikan dalam ibu-ibu yang menyusu dan wanita hamil;
  7. Untuk hepatitis, bronkospasme, alahan, ubat perlu diselaraskan dengan doktor.

Paracetamol untuk migrain harus digunakan dalam kombinasi dengan analgesik. Kombinasi seperti itu untuk kanak-kanak harus dilantik hanya di bawah tanda ketat. Terdapat pil yang lebih berkesan untuk mencegah serangan migrain. Asid asetilsalicylic hanya membantu dengan sakit kepala yang ringan. Kejang yang teruk perlu dirawat dengan kafein, phenacetin, ibuprofen, naproxen.

Bagi kanak-kanak, ergotamin ditetapkan secara lisan. Pada permulaan penyakit ini anda perlu mengambil ubat beberapa kali sehari, tetapi tidak lebih daripada seminggu.

No-shpa dari sindrom cephalgic

Tetapi shpa dengan sakit kepala jarang digunakan, kerana ubat ini lebih ditujukan untuk menghilangkan kontraksi spasmodik otot licin pada saluran gastrointestinal. Kajian klinikal menunjukkan bahawa drotaverine (no-shpa) membantu dengan baik dengan sindrom kesakitan jenis ketegangan (sakit kepala ketegangan). Cephalgia seperti ini berlaku apabila beban psikologi atau fizikal, ketegangan otot tulang belakang serviks. Sindrom ketegangan diiringi oleh sindrom tambahan berikut:

  • Kesakitan girdle di satu pihak;
  • Peningkatan tekanan di kuil ("gelung" gejala);
  • Berdenyut, sakit seragam.

Terhadap latar belakang penggunaan no-shpy, keterukan kesakitan ketegangan berkurangan, risiko peralihan mereka terhadap keadaan kronik berkurang. Drotaverine (no-shpa) tidak selalu membawa kelegaan, kerana pada latar belakang kekejangan otot otot dan serviks, mampatan berterusan serat saraf berlaku.

Drotaverine Release Dosage:

  1. 40 mg tablet;
  2. 80 mg tablet;
  3. Suntikan intramuskular.

Tablet mempunyai warna kuning, bentuk cembung dan jenama "spa".

Dengan sakit kepala vaskular, gejala-gejala mula hilang selepas 12 minit, dan pengenalan intravena no-shpy menghilangkan cephalgia selepas 6-8 minit.

Kontra untuk menerima no-shpy (drotaverina);

  • Penyakit jantung;
  • Penyakit buah pinggang dan hati;
  • Umur sehingga 6 tahun;
  • Laktasi, kehamilan.

Drotaverine dicirikan oleh kesan antispasmodic dan vasodilating, yang membawa kepada penghapusan keadaan spastik.

Petunjuk utama untuk menerima no-shpy:

  1. Sembelit sembrono;
  2. Kekejangan saluran gastrousus;
  3. Serangan urolithiasis dan penyakit batu empedu;
  4. Ulser duodenal, perut;
  5. Vasoconstriction periferal;
  6. Angina pectoris;
  7. Renal dan kolik hati.

Drotaverine (no-spa) bukan ubat pertolongan pertama untuk migrain, kerana terdapat ubat yang lebih berkesan (termasuk spasmalgon, paracetamol, citramon). Hanya dengan rasa sakit tekanan tidak boleh silo digunakan untuk menghilangkan sindrom cephalgic.

Terdapat maklumat eksperimen yang mendakwa keberkesanan ubat vasodilator dalam serangan migrain. Ia agak salah, kerana tidak mungkin menggunakan antispasmodik untuk waktu yang lama. Kepada mereka terdapat ketagihan yang mengehadkan tempoh penggunaan dadah.

Titik kedua untuk penggunaan no-shp adalah kesakitan tekanan. Mereka timbul pada latar belakang kemurungan atau pengalaman saraf. Peningkatan keletihan, pengalaman saraf dan tekanan membawa kepada pemampatan otak. Gejala seperti itu sering terbentuk pada orang yang terlibat dalam buruh fizikal atau mental yang aktif.

Walau bagaimanapun, ubat ini mempunyai sedikit kesan sampingan, jadi ia boleh digunakan sebagai relaxant otot untuk menghapuskan gejala patologi sindrom cephalgic di bahagian belakang kepala, kuil, dan dahi.

Kesan terapeutik pengambilan no-shpa datang dengan cepat, jadi anda tidak boleh meragui keberkesanan dadah. Untuk mencapai kepekatan maksimum drotaverine dalam darah diperlukan 10-12 minit. Jika ubat diberikan secara intravena, kesan terapeutik positif akan berlaku selepas 3 minit.

Ubat ini mempunyai beberapa kontraindikasi, jadi ia sering digunakan untuk melawan sakit kepala, tetapi dilarang jika penyakit buah pinggang, hati dan jantung. Adalah sukar untuk diuruskan tanpa Drotaverinum pada wanita hamil, kerana tidak ada alternatif untuknya.

Analgin dalam kombinasi

Terdapat kontraindikasi. Sebelum memulakan, berjumpa dengan doktor anda.

Semua ubat analgesik bukan narkotik dan ubat anti-radang nonsteroid di sini.

Citramon disemak pada halaman berasingan.

Tanya soalan atau tinggalkan ulasan tentang pengambilan ubat (sila jangan lupa untuk memasukkan nama ubat dalam teks mesej) di sini.

Persiapan gabungan yang mengandungi Natrium Metamizole (Analgin - dipendekkan kepada A dalam jadual) - Metamizole natrium, ATX code (ATC) N02BB02:

Spazmalgon - arahan untuk digunakan. Ubat adalah preskripsi, maklumat hanya bertujuan untuk profesional kesihatan!

Kumpulan klinik-farmakologi:

Tindakan farmakologi

Komposisi gabungan Spasmoangetic, gabungan komponen yang membawa kepada pengukuhan bersama terhadap tindakan farmakologi mereka.

Metamizole natrium adalah derivatif analgesik, antipiretik, pyrazolone. Ia mempunyai kesan analgesik, antipiretik dan lemah anti-radang, mekanisme yang berkaitan dengan penghambatan sintesis prostaglandin.

Pitofenone hydrochloride adalah antispasmodic myotropic, mempunyai kesan langsung pada otot-otot lancar organ-organ dalaman dan menyebabkan kelonggaran (kesan seperti papaverine).

Fenpiverinium bromida, menjadi m-holinoblokator, mempunyai kesan santai tambahan pada otot licin.

Farmakokinetik

Suction and distribution

Selepas pentadbiran saya, bahan-bahan aktif ubat-ubatan itu cepat dan sebahagian besarnya diserap dari tapak suntikan. Mengikat protein plasma adalah 50-60%. Apabila diambil dalam dos terapeutik yang dikeluarkan dalam susu ibu.

Metabolisme dan perkumuhan

Natrium metamizol mengalami biotransformasi yang sengit di hati. Metabolit utama adalah 4-methylaminoantipirin, 4-formylaminoantipirin, 4-aminoantipyrin dan 4-acetylaminoantipyrin. Kira-kira 20 metabolit tambahan telah dikenalpasti, termasuk derivatif asid glucuronic. Empat metabolit utama ditemui dalam cecair cerebrospinal. Dieksperimenkan terutamanya oleh buah pinggang.

Petunjuk untuk menggunakan ubat SPASMALGON®

Sindrom nyeri ringan atau sederhana dalam kekejangan otot licin organ-organ dalaman:

  • kolik renal, kekejangan ureter dan pundi kencing;
  • kolik bilier;
  • kolik usus;
  • dyskinesia bilier;
  • Sindrom postcholecystectomy;
  • kolitis kronik;
  • algomenorrhea;
  • penyakit organ pelvik.

Rejimen dos bentuk tablet ubat:

Dewasa dan remaja lebih dari 15 tahun: 1-2 tablet 2-3 kali sehari, tanpa mengunyah, dengan sedikit cecair.

  • 12-14 tahun: dos tunggal - 1 tablet, dos harian maksimum - 6 tablet (1.5 tablet 4 kali sehari).
  • 8-11 tahun: dos tunggal - 0.5 tablet, dos harian maksimum - 4 tablet (1 tablet 4 kali sehari).
  • 5-7 tahun: dos tunggal - 0.5 tablet, dos harian maksimum - 2 tablet (0.5 tablet 4 kali sehari).

Rejimen dos suntikan dadah:

Bagi orang dewasa, ubat ini diberikan intramuscularly dalam dos 2-5 ml 2-3 kali sehari. Tempoh rawatan ditentukan berdasarkan gejala klinikal dan etiopathogenesis penyakit, tetapi tidak melebihi 5 hari.

Dos harian maksimum tidak boleh melebihi 10 ml (masing-masing, 5 g natrium metamizol).

Sekiranya tiada kesan terapeutik, penggunaan ubat harus dihentikan, dengan kesan yang baik atau memuaskan, ia harus dipindahkan ke penggunaan oral atau rektum.

Sebelum suntikan larutan suntikan harus hangat di tangan.

Kesan sampingan

Di bahagian sistem kencing: disfungsi buah pinggang, oliguria, anuria, proteinuria, nefritis interstitial, air kencing berwarna merah.

Di bahagian sistem hemopoietik: agranulocytosis, leukopenia, trombositopenia.

Kesan antikolinergik: mulut kering, berpeluh menurun, paresis penginapan, takikardia, kesukaran membuang air kecil.

Reaksi alahan: urtikaria (termasuk pada konjunktiva dan membran mukosa nasofaring), angioedema; dalam kes-kes yang jarang berlaku, eritema exudative malignan (sindrom Stevens-Johnson), necrolysis epidermis toksik (sindrom Lyell), bronkospasme, kejutan anaphylactic.

Lain: menurunkan tekanan darah.

Reaksi tempatan: menyusup di tapak suntikan.

Kontra untuk penggunaan ubat SPASMALGON®

  • penindasan hematopoiesis sumsum tulang;
  • kegagalan hati yang teruk;
  • kegagalan buah pinggang yang teruk;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • tachyarrhythmia;
  • angina yang teruk;
  • kegagalan jantung di peringkat dekompensasi;
  • glaukoma penutupan sudut;
  • hiperplasia prostatik dengan manifestasi klinikal;
  • halangan usus;
  • megacolon;
  • runtuh;
  • kehamilan (terutamanya saya dan trimester III);
  • tempoh laktasi (penyusuan susu ibu);
  • kanak-kanak sehingga 5 tahun;
  • hipersensitiviti kepada komponen dadah dan derivatif pyrazolone lain.

Dengan berhati-hati yang ditetapkan untuk kegagalan buah pinggang atau hati, asma bronkial, "aspirin triad" (asma bronkial, urtikaria dan rinitis akut, dipicu oleh mengambil asid asetilsalicylic atau NSAID lain), kecenderungan hipotensi arteri, hipersensitiviti kepada NSAIDs.

Penggunaan ubat SPASMALGON® semasa mengandung dan menyusu

Ubat ini dikontraindikasikan semasa kehamilan (terutamanya dalam trimester I dan III).

Jika perlu, gunakan spazmalgona semasa penyusuan, penyusuan susu ibu harus dihentikan pada masa mengambil ubat.

Permohonan pelanggaran hati

Berhati-hatilah yang ditetapkan untuk fungsi hati yang tidak normal. Kontraindikasi dalam kegagalan hati yang teruk.

Permohonan pelanggaran fungsi buah pinggang

Dengan berhati-hati yang ditetapkan untuk pelanggaran buah pinggang. Contraindicated dalam kegagalan buah pinggang yang teruk.

Arahan khas

Sekiranya anda mengesyaki agranulositosis atau kehadiran thrombocytopenia, hentikan penggunaan ubat.

Penggunaan ubat untuk melegakan sakit perut akut tidak dapat diterima sehingga punca penyakit itu dipastikan.

Ia perlu mengambil perhatian khusus dengan pengenalan lebih daripada 2 ml larutan (terdapat risiko penurunan mendadak dalam tekanan darah).

Pengaruh keupayaan untuk memandu mekanisme pengangkutan dan kawalan motor

Semasa rawatan, berhati-hati harus dijalankan kepada pemandu kenderaan dan orang yang terlibat dalam aktiviti yang berbahaya yang memerlukan kelajuan tindak balas fizikal dan mental.

Berlebihan

Gejala termasuk loya, muntah, gastralgia, oliguria, hipotermia, tekanan darah yang berkurangan, tachycardia, pening, tinnitus, mengantuk, kecelaruan, kesedaran terjejas, agranulocytosis akut, sindrom berdarah, kerosakan buah pinggang dan / atau hati akut, sawan, lumpuh otot pernafasan.

Rawatan: lavage gastrik, mengambil karbon aktif, penggunaan penyelesaian garam air, menjalankan diuresis paksa, hemodialisis; dengan perkembangan sindrom sawan - dalam / dalam pengenalan diazepam dan barbiturat berkecepatan tinggi.

Interaksi dadah

Contraindicated dengan penggunaan serentak ubat radiopaque, pengganti darah koloid dan penisilin.

Dengan penggunaan ubat secara serentak dengan cyclosporine berkurangan kepekatan darah dalam darah.

Dengan penggunaan sodium metamizole secara serentak, menggantikan agen hipoglikemik mulut, antikoagulan tidak langsung, GCS dan indomethacin dari sambungan dengan protein, meningkatkan aktiviti mereka.

Dengan penggunaan phenylbutazone, barbiturates dan lain-lain induk enzim microsomal hati mengurangkan keberkesanan natrium metamizol.

Dengan penggunaan secara serentak dengan analgesik bukan narkotik yang lain, antidepresan trisiklik, kontraseptif hormon oral dan allopurinol boleh meningkatkan ketoksikan.

Dengan penggunaan sedatif dan anxiolytics secara serentak (penenang) meningkatkan kesan analgesik spasmalgone.

Dengan penggunaan serentak tiamazol dan sitostatics meningkatkan risiko leukopenia.

Dengan penggunaan serentak ubat menguatkan kodin, penyekat reseptor histamin H2 dan propranolol (perlahan inaktivasi).

Dengan penggunaan ubat secara serentak dengan kesan myelotoksik, kesan hematotoksik Spasmalgone dipertingkatkan.

Apabila ditadbir bersama dengan penghalang reseptor H1 histamine, butyropenon, phenothiazine, antidepresan tricyclic, amantadine dan quinidine, tindakan menyekat m-anticholinergic dapat ditingkatkan.

Penggunaan bersama dengan chlorpromazine atau derivatif phenothiazine lain boleh menyebabkan perkembangan hyperthermia teruk.

Dengan menggunakan spasmalgon serentak meningkatkan kesan etanol.

Interaksi Farmaseutikal

Oleh kerana kemungkinan besarnya ketidakstabilan farmaseutikal yang berkembang, ia tidak boleh bercampur dengan ubat-ubatan lain dalam picagari yang sama.

Terma jualan farmasi

Ubat ini boleh didapati di preskripsi.

Terma dan syarat penyimpanan

Ubat harus disimpan dari jangkauan anak-anak, kering, terlindung dari cahaya, pada suhu tidak lebih tinggi dari 25 ° C. Hayat rak - 5 tahun.

Pentalgin - arahan penggunaan:

Kumpulan klinik-farmakologi:

Tindakan farmakologi

Dadah gabungan mempunyai analgesik, anti-radang, antispasmodic, kesan antipiretik.

Paracetamol adalah analgesik antipiretik yang mempunyai kesan antipiretik dan analgesik akibat blokade COX dalam sistem saraf pusat dan kesan pada pusat kesakitan dan thermoregulation.

Naproxen - NSAIDs, mempunyai kesan anti-radang, analgesik dan antipiretik yang berkaitan dengan penindasan bukan selektif aktiviti COX, yang mengawal sintesis prostaglandin.

Kafein adalah psikostimulan yang menyebabkan pelebaran saluran darah otot rangka, jantung, buah pinggang; meningkatkan prestasi mental dan fizikal, membantu menghilangkan keletihan dan mengantuk; meningkatkan kebolehtelapan histohematogenous barriers dan meningkatkan bioavailabiliti analgesik bukan narkotik, dengan itu meningkatkan kesan terapeutik. Ia mempunyai kesan tonik pada kapal otak.

Drotaverin - mempunyai kesan antispasmodik myotropik akibat perencatan PDE 4, bertindak pada otot licin saluran gastrousus, saluran empedu, sistem genitouriner, saluran darah.

Pheniramine adalah penghalang reseptor histamin H1. Ia mempunyai kesan sedatif antispasmodik dan ringan, mengurangkan kesan eksudasi, dan juga meningkatkan kesan analgesik paracetamol dan naproxen.

Farmakokinetik

Data mengenai farmakokinetik ubat Pentalgin® tidak disediakan.

Petunjuk untuk menggunakan ubat PENTALGIN®

  • sindrom nyeri pelbagai genesis, termasuk rasa sakit pada sendi, otot, sciatica, algomenorrhea, neuralgia, sakit gigi, sakit kepala (termasuk disebabkan kekejangan kapal cerebral);
  • sindrom kesakitan yang dikaitkan dengan kekejangan otot licin, termasuk dalam cholecystitis kronik, cholelithiasis, sindrom postcholecystectomy, kolik buah pinggang;
  • kesakitan selepas trauma dan postoperative, termasuk disertai dengan keradangan;
  • penyakit katarrhal yang dikaitkan dengan sindrom febrile (sebagai terapi gejala).

Rejimen dos

Ubat ini diberikan secara oral 1 tablet 1-3 kali sehari. Dos harian maksimum ialah 4 tablet.

Tempoh rawatan tidak lebih daripada 3 hari sebagai antipiretik dan tidak lebih daripada 5 hari sebagai anestetik. Penerusan rawatan dadah hanya mungkin selepas berunding dengan doktor.

Jangan melebihi dos yang dinyatakan dalam dadah.

Kesan sampingan

Reaksi alergi: ruam kulit, gatal-gatal, urticaria, angioedema.

Dari sistem hemopoietik: trombositopenia, leukopenia, agranulositosis, anemia, methemoglobinemia.

Dari sisi sistem saraf pusat: kegelisahan, kebimbangan, peningkatan refleks, gegaran, sakit kepala, gangguan tidur, pening, mengurangkan tumpuan perhatian.

Sejak sistem kardiovaskular: denyutan jantung, aritmia, peningkatan tekanan darah.

Di bahagian sistem penghadaman: luka erosif dan ulseratif pada saluran gastrousus, loya, muntah, ketidakselesaan epigastrik, sakit perut, sembelit, dan gangguan fungsi hati.

Di bahagian sistem kencing: disfungsi buah pinggang.

Di bahagian deria: kehilangan pendengaran, tinnitus, peningkatan tekanan intraokular pada pesakit dengan glaukoma penutupan sudut.

Lain: dermatitis, tachypnea (peningkatan pernafasan).

Jika mana-mana kesan sampingan yang ditunjukkan dalam arahan itu diperburuk, atau pesakit mencatatkan apa-apa kesan sampingan lain yang tidak ditunjukkan dalam arahan, dia hendaklah memaklumkan kepada doktor.

Kontraindikasi terhadap penggunaan ubat PENTALGIN®

  • luka erosif dan ulseratif saluran gastrousus (dalam fasa akut);
  • pendarahan gastrousus;
  • komplikasi lengkap asma bronkial, polyposis hidung berulang dan sinus sinus paranasal dan intoleransi kepada asid acetylsalicylic atau NSAID lain (termasuk sejarah);
  • kegagalan hati yang teruk;
  • kegagalan buah pinggang yang teruk;
  • penindasan hematopoiesis sumsum tulang;
  • keadaan selepas pembedahan pintasan arteri koronari;
  • penyakit organik teruk sistem kardiovaskular (termasuk infark miokard akut);
  • tachycardia paroxysmal;
  • rentak prematur ventrikular yang kerap;
  • hipertensi yang teruk;
  • hiperkalemia;
  • kehamilan;
  • tempoh laktasi (penyusuan susu ibu);
  • kanak-kanak dan remaja sehingga 18 tahun;
  • hipersensitiviti kepada ubat.

Langkah berjaga-jaga boleh digunakan pada pesakit dengan penyakit serebrovaskular, penyakit kencing manis, penyakit arteri periferal, luka-luka ulser saluran gastrousus dalam sejarah, kekurangan ringan atau sederhana tahap buah pinggang dan hati, hepatitis virus, penyakit hati alkohol, hiperbilirubinemia benign (Gilbert syndrome, Dubina- Johnson dan Rotor), epilepsi, dengan kecenderungan kejang sawan, kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase, pada pesakit-pesakit tua. Sekiranya ada penyakit dan keadaan yang tersenarai, pesakit perlu berunding dengan doktor sebelum menggunakan ubat.

Penggunaan ubat PENTALGIN® semasa mengandung dan penyusuan

Ubat ini dikontraindikasikan semasa kehamilan dan menyusu (menyusu).

Permohonan pelanggaran hati

Penggunaan contraindicated dalam kegagalan hati yang teruk.

Permohonan pelanggaran fungsi buah pinggang

Penggunaan kontraindikasi dalam kegagalan buah pinggang yang teruk.

Arahan khas

Adalah perlu untuk mengelakkan penggunaan Pentalgin® secara serentak dengan agen lain yang mengandungi paracetamol dan / atau NSAIDs, serta dengan agen untuk melegakan simptom selesema, selesema dan hidung.

Pada penggunaan ubat Pentalgin® lebih daripada 5-7 hari diperlukan untuk memantau penunjuk darah periferal dan keadaan fungsional hati.

Paracetamol mengganggu keputusan kajian makmal glukosa dan asid urik dalam plasma.

Jika perlu, definisi 17-ketosteroid Pentalgin® perlu dibatalkan 48 jam sebelum kajian. Perhatikan bahawa naproxen meningkatkan masa pendarahan.

Kesan kafein pada sistem saraf pusat bergantung kepada jenis sistem saraf dan boleh nyata sebagai pengujaan dan perencatan aktiviti saraf yang lebih tinggi.

Semasa tempoh rawatan, pesakit harus mengelakkan minum alkohol.

Pengaruh keupayaan untuk memandu mekanisme pengangkutan dan kawalan motor

Dalam sesetengah kes, tumpuan perhatian dan kelajuan tindak balas psikomotor dapat berkurang, oleh itu, dalam tempoh rawatan, pesakit harus berhati-hati apabila memandu kenderaan dan terlibat dalam aktiviti lain yang berpotensi berbahaya yang memerlukan peningkatan kepekatan dan kelajuan psikomotor.

Berlebihan

Gejala: kulit pucat, tiada selera makan (kurang selera makan), sakit perut, loya, muntah, pendarahan gastrousus, hasutan, keresahan, kekeliruan, tachycardia, aritmia, hyperthermia (peningkatan suhu badan), kerap membuang air kecil, sakit kepala, gegaran atau kekejangan otot; kejang epilepsi, peningkatan aktiviti transaminase hepatic, hepatonecrosis, peningkatan masa prothrombin. Gejala fungsi hati yang tidak normal mungkin muncul 12-48 jam selepas berlebihan. Dalam dos yang berlebihan, kegagalan hati berkembang dengan encephalopathy progresif, koma, atau kematian; kegagalan buah pinggang akut dengan nekrosis tiub; aritmia, pankreatitis. Jika anda mengesyaki berlebihan, anda harus segera mendapatkan bantuan perubatan.

Rawatan: lavage gastrik diikuti dengan pengambilan karbon diaktifkan. Acetylcysteine ​​adalah penawar yang khusus untuk keracunan paracetamol. Pengenalan acetylcysteine ​​penting dalam masa 8 jam selepas mengambil paracetamol. Dalam kes pendarahan gastrointestinal, adalah perlu untuk mentadbir antacids dan lavage gastrik dengan larutan natrium klorida 0.9% ais sejuk; mengekalkan pengudaraan paru-paru dan pengoksigenan; dengan sawan epilepsi - dalam / dalam pengenalan diazepam; mengekalkan keseimbangan cecair dan garam.

Interaksi dadah

Pada masa yang sama mengambil ubat Pentalgin® dengan barbiturat, antidepresan tricyclic, rifampisin, etanol meningkatkan risiko tindakan hepatotoksik (kombinasi ini harus dielakkan).

Paracetamol meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung dan mengurangkan keberkesanan ubat urikosurik.

Penggunaan ubat barbitur yang berpanjangan mengurangkan keberkesanan paracetamol.

Penggunaan paracetamol secara serentak dengan etanol meningkatkan risiko pankreatitis akut.

Inhibitor pengoksidaan microsomal (termasuk cimetidine) mengurangkan risiko tindakan hepatotoxic parasetamol.

Diflunisal meningkatkan kepekatan plasma paracetamol sebanyak 50%, yang meningkatkan risiko mengembangkan hepatotoksisitas.

Naproxen boleh menyebabkan penurunan kesan diuretik furosemide, peningkatan kesan antikoagulan tidak langsung, sulfonamides dan meningkatkan ketoksikan methotrexate, mengurangkan perkumuhan litium dan meningkatkan kepekatan dalam plasma darah.

Penggunaan kombinasi kafein dan barbiturat, primidon, anticonvulsant (derivatif hidantoin, terutama phenytoin) dapat meningkatkan metabolisme dan meningkatkan pelepasan kafein; semasa mengambil kafein dan cimetidine, pil perancang, disulfiram, ciprofloxacin, norfloxacin - pengurangan metabolisme kafein dalam hati (memperlahankan pelepasan dan peningkatan dalam kepekatan darah).

Penggunaan serentak minuman berkafein dan perangsang CNS lain boleh menyebabkan rangsangan SNS yang berlebihan.

Dengan penggunaan serentak drotaverine boleh melemahkan kesan anti-Parkinsonian levodopa.

Dengan penggunaan serentak pheniramine dengan penenang, hipnotik, perencat MAO, etanol, adalah mungkin untuk meningkatkan kesan perencatan pada sistem saraf pusat.

Terma jualan farmasi

Ubat tersebut diluluskan untuk digunakan sebagai alat OTC.

Terma dan syarat penyimpanan

Ubat itu harus dijaga dari jangkauan kanak-kanak, kering, dilindungi dari cahaya, pada suhu tidak melebihi 25 ° C. Hayat rak - 2 tahun.

Andipal - arahan untuk digunakan:

Tindakan farmakologi

Dadah gabungan mempunyai kesan vasodilating, analgesik, antispasmodic dan sedatif.

Petunjuk

Sindrom nyeri yang dikaitkan dengan kekejangan arteri periferal, otot licin saluran gastrointestinal, saluran cerebral; hipertensi arteri.

Rejimen dos

Di dalam, pada 1 tablet 2-3 kali sehari

Kesan sampingan

Reaksi alergi, mengantuk, penurunan kadar tindak balas psikomotorik, loya, sembelit, pengurangan tekanan darah, leukopenia, agranulositosis, fungsi hati / buah pinggang yang merosot.

Contraindications

Hipersensitiviti menyatakan kegagalan buah pinggang / hati, kekurangan dehidrogenase glukosa-6-fosfat, penyakit darah, tachyarrhythmia, angina yang teruk, decompensated kegagalan jantung kronik, sudut penutupan glaukoma, hiperplasia prostatik, halangan usus, megacolon, kehamilan, penyusuan, umur kanak-kanak (sehingga 8 tahun ).

Gunakan semasa mengandung dan menyusu

Contraindicated pada kehamilan dan penyusuan (menyusu).

Permohonan pelanggaran hati

Kontraindikasi dalam kegagalan hati yang teruk.

Permohonan pelanggaran fungsi buah pinggang

Contraindicated dalam kegagalan buah pinggang yang teruk.

Arahan khas

Dengan aplikasi yang berpanjangan (lebih daripada 7 hari), kawalan corak darah periferal dan keadaan fungsi hati adalah perlu.

Pengaruh keupayaan untuk memandu mekanisme pengangkutan dan kawalan motor

Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri daripada terlibat dalam aktiviti yang berpotensi berbahaya yang memerlukan tumpuan perhatian dan kecekapan tindak balas psikomotor yang tinggi.

Interaksi dadah

Meningkatkan kesan hiperensif nitrat, penyekat saluran kalsium perlahan, penyekat beta, ganglioblokatorov, diuretik (termasuk furosemide, hypothiazide), antispasmodik myotropik.

Bersama-sama meningkatkan risiko kesan sampingan semasa menggunakan analgesik narkotik.

Pakar penyerap, astringen, menyelubungi mengurangkan penyerapan dadah dari saluran gastrousus.

Spazmalgon

Hari ini, kami menawarkan pelbagai ubat yang berbeza untuk pelbagai jenis penyakit dan kesakitan. Pengubat ubat penahan pengiklanan menjanjikan bantuan segera yang ajaib dari sensasi yang tidak menyenangkan dan kadang-kadang menyakitkan. Salah satu ubat tidak preskripsi yang diiklankan dan sedia ada adalah spasmalgon untuk sakit kepala. Tetapi selalunya, iklan tidak memberitahu semua butiran, kebaikan dan keburukan. Oleh itu, detik-detik tersebut memerlukan kenalan istimewa dengan mereka.

Apakah spasmalgon dan bagaimana ia berfungsi?

Ini adalah analgesik sintetik, antispasmodic dengan spektrum tindakan yang luas. Ia diambil dalam pelbagai jenis kesakitan, di mana terdapat kekejangan otot dan saluran darah, khususnya untuk sakit kepala. Adalah diketahui bahawa kepala dapat jatuh sakit dari berbagai sebab, tetapi paling sering dari ketegangan, keseronokan, selesema, migrain, tekanan, mabuk. Apabila kekejangan merengsa pengakhiran saraf di dinding saluran darah, kapal-kapal itu sendiri dimampatkan, tidak membiarkan darah. Juga menghasilkan bahan yang menimbulkan bengkak tisu yang mengelilingi gentian saraf.

Spasmalgon mengandungi tiga komponen:

  • metamesol natrium, juga dikenali sebagai analgin, yang mempunyai kesan anti-radang nonsteroid, menghilangkan aliran mikro, panas dan merupakan bahan aktif utama;
  • Pitofenone hydrochloride membantu melegakan vasospasme dan otot licin;
  • fenpiverine bromide melegakan otot licin dan menghalang impuls sakit yang dihantar ke otak.

Jika anda menggunakan antispasmodik bukan narkotik untuk sakit kepala, maka tahu bahawa banyak analog mengandungi komponen yang sama dan serupa. Sejak spasmalgon dengan cepat menegakkan dirinya sebagai ubat penahan sakit yang sangat baik, yang bertindak dengan cepat dan meluas, banyak syarikat berfikir tentang menghasilkan produk dengan kesan yang sama, tetapi dos yang berbeza dari pelbagai komponen. Oleh itu, untuk memilih yang paling sesuai untuk tindakan dan harga, baca dengan teliti arahan, tanya ahli farmasi, farmasi, doktor.

Bila dan bagaimana untuk mengambil spasmalgon

Perkara pertama yang perlu dipertimbangkan ialah usia, berat badan, kekuatan, dan punca kesakitan. Bergantung kepada ini, pilih dos. Arahan untuk ubat menunjukkan bahawa ia adalah wajar untuk mengambil ubat ini sekali sahaja, kerana ia bukan ubat, tetapi hanya gejala, dan kesannya tidak bertujuan untuk penggunaan yang berpanjangan.

Dos yang disyorkan - 1-2 tablet sehingga tiga kali sehari. Satu pil ditelan tanpa mengunyah dan dibasuh dengan air. Adalah dinasihatkan untuk melakukan ini selepas makan, kerana mana-mana ubat penahan sakit membuat persekitaran agak agresif dan dengan itu merengsakan dinding perut. Ingat juga bahawa meminum alkohol dengan antispasmodik untuk meningkatkan kesannya adalah sangat berbahaya, kerana ia boleh menyebabkan akibat yang tidak dapat diramalkan. Dan dalam hal pengambilan alkohol spazmalgonom dilarang sama sekali. Ambil perhatian ini, walaupun anda mengambil ubat-ubatan dan alkohol yang mengandungi alkohol di dalamnya.

Satu lagi ciri ubat ialah spasmalgon sedikit menurunkan tekanan darah. Oleh itu, jika sakit kepala disebabkan oleh tekanan darah tinggi, hangover, overstrain, maka mengambilnya juga akan membantu mengatasi masalah ini. Tetapi jika sakit kepala disebabkan oleh jangkitan, peredaran otak terjejas, tekanan intrakranial, maka peranti harus ditolak dan ubat-ubatan lain yang sesuai harus dipilih. Sememangnya, ini hanya boleh dilakukan oleh doktor selepas semua peperiksaan yang diperlukan.

Spasmalgon boleh didapati bukan sahaja dalam tablet, tetapi juga dalam ampul untuk suntikan. Dan jika pil yang diambil pada perut penuh dapat berkuat kuasa dari 20 minit hingga satu jam, maka suntikan dapat membawa bantuan lebih cepat - dari 5 hingga 20 menit.
Seperti mana-mana ubat lain, spasmalgon mempunyai contraindications - membaca tentangnya dalam arahan untuk digunakan.

Kebaikan dan keburukan

+ Sesuai untuk melegakan sebarang kesakitan, termasuk sakit kepala, terutama tajam dan sangat kuat.
+ Tidak memerlukan syarat kemasukan khas.
- Anda tidak boleh menggunakan terlalu kerap dan untuk masa yang lama. Ini dapat memburukkan lagi masalah jantung, ulser perut dan ulser duodenal, menyebabkan alahan dan loya.
- Ia tidak disyorkan untuk digunakan untuk kanak-kanak sehingga 15 tahun untuk mengelakkan gangguan dalam perkembangan otak dan hati, kecuali dalam kes-kes penjagaan kecemasan satu kali.
- Tidak boleh digunakan oleh orang yang tidak bertoleransi untuk dipyrone.
- Komponen dadah diserap melalui plasenta dan susu ibu dari ibu kepada anak.

Sesetengah orang pada dasarnya tidak menggunakan analgesik, memandangkan input tambahan ke dalam badan "mana-mana kimia" tidak membawa faedah dan hanya memperburuk keadaan. Sementara itu, ia sama sekali tidak membantu untuk menahan kesakitan, dan kadang-kadang ia sangat berbahaya, kerana jantung, saluran darah dan sistem saraf menderita. Oleh itu, jika anda tiba-tiba mengalami sakit kepala, dan anda tahu bahawa ini bukan masalah sejuk atau masalah dengan kapal, spasmalgon akan membantu anda menghadapi sensasi yang menyakitkan.

Rawatan Jantung

direktori dalam talian

Spazmalgon atau ketanov yang lebih baik

Sakit kepala yang bermula pada saat yang salah bukan hanya boleh memburukkan mood dengan lebih baik, tetapi juga menjejaskan kualiti kerja yang dilakukan. Apa yang perlu dilakukan sekiranya serangan tiba-tiba, dan doktor tidak berfungsi? Bagaimana untuk melegakan sakit kepala?

Mengapa anda tidak boleh bertolak ansur dengan sakit kepala

Ramai orang takut mengambil pil sakit kerana mereka yakin bahawa ubat-ubatan berbahaya kepada kesihatan mereka. Tingkah laku semacam itu adalah ciri lelaki dan wanita. Tetapi, sebenarnya, ia bukan ubat yang lebih berbahaya bagi tubuh, tetapi keperluan untuk menahan sakit.

Apabila sakit kepala berlaku:

  • tekanan darah tinggi;
  • peningkatan pengeluaran adrenalin;
  • kadar jantung meningkat.

Sekiranya anda tidak minum ubat itu dengan segera, maka kitaran tertutup boleh terbentuk: akibat sakit akan menyebabkan kemunculan faktor-faktor baru yang menyebabkan kesakitan. Sebagai contoh:

  1. Kekejangan saluran darah menyebabkan sakit kepala.
  2. Sakit kepala menyebabkan peningkatan jumlah adrenalin yang dihasilkan.
  3. Adrenalin menimbulkan kekejangan pembuluh darah.

Sakit kepala yang tidak diberi perhatian, selain ketidakselesaan yang jelas, penuh dengan akibat kesihatan yang serius. Ia berbahaya untuk sebab-sebab berikut:

  • boleh menyebabkan penyakit jantung dan masalah vaskular;
  • mampu mencetuskan perubahan fisiologi dalam sel-sel badan;
  • memusnahkan sel-sel otak dan endapan saraf;
  • boleh berubah menjadi kronik;
  • meningkatkan kebimbangan, menimbulkan perubahan mood, keadaan depresi.

Menurut statistik, 5 dari 10 orang yang menderita sakit kepala dimasukkan ke hospital. Walaupun penyakit sedemikian sering disebabkan oleh terlalu berat atau sejuk, anda harus sedar bahawa kesakitan boleh menjadi tanda penyakit yang serius, jadi yang terbaik adalah diperiksa di hospital.

Apabila anda tidak boleh berbuat tanpa doktor

Sekiranya kesakitan:

maka ia adalah migrain. Ia sering menjadi gejala penyakit berbahaya, seperti tumor otak atau meningitis. Anda juga harus memberi perhatian kepada sakit kepala yang berterusan, yang bersifat progresif dan tidak lulus selepas mengambil ubat. Selalunya malaise disertai dengan loya, kehilangan kesedaran atau pening. Lawatan ke doktor untuk kesakitan sedemikian diperlukan.

Apa yang perlu dilakukan dengan sakit kepala

Apa yang perlu diminum untuk sakit kepala

Cara paling mudah untuk merasa lebih baik ialah mengambil pil. Analgesik bukan narkotik untuk sakit kepala dalam masa yang singkat untuk menangani serangan akut. Penggunaan ubat anti radang nonsteroid juga meluas.

Analgin untuk sakit kepala

Analgin adalah salah satu ubat penahan sakit yang paling popular. Ini menyumbang kepada harga yang rendah, jualan tanpa preskripsi, serta keberkesanan tindakan. Gunakan "Analgin" boleh menjadi 1 tablet dua kali atau tiga kali sehari. Adalah penting untuk diingat bahawa, seperti analgesik lain, ubat ini tidak mabuk pada perut kosong.

Ubat ini dikontraindikasikan dalam:

By the way, di negara-negara Eropah "Analgin" tidak digunakan. Kajian perubatan telah membuktikan bahawa pengambilan ubat ini boleh mencetuskan kejutan anaphylactic, agranulocytosis, dan reaksi alergi. Agar tidak membahayakan kesihatan anda sendiri, anda boleh menggantikan "Analgin" dengan berkesan sama untuk sakit kepala "Ibuprofen", "Diafen", "Kofalgin", "Analfen".

Citramon untuk sakit kepala

"Citramon" adalah ubat yang murah dan cepat bertindak yang melegakan sakit kepala. Anda boleh mengambil sendiri, tetapi tidak lebih daripada 8 tablet sehari. Antara kontraindikasi:

  • hemofilia;
  • masalah tekanan darah;
  • penyakit buah pinggang dan hati;
  • penyakit ulser.

Wanita semasa mengandung "Citramon" harus digunakan hanya dengan kebenaran doktor.

Sakit kepala spasmalgon

"Spazmalgon" merujuk kepada gabungan analgesik. Ubat itu dianggap salah satu yang paling berkesan untuk melegakan sakit kepala. Dewasa boleh mengambil ubat 1 tablet tiga kali sehari. Dengan berhati-hati memberi "Spazmalgon" untuk kanak-kanak berumur 6 tahun - 0.5 tablet. Wanita hamil boleh menyingkirkan sakit kepala dengan bantuan ubat ini hanya dengan kebenaran doktor.

  • kegagalan buah pinggang dan hati;
  • halangan usus;
  • tachyarrhythmia;
  • glaukoma penutupan sudut.

"Spazmalgon" tidak boleh digabungkan dengan alkohol. Selain itu, disebabkan oleh kesan ke atas sistem saraf, ubat itu perlu dipatuhi dengan teliti kepada orang yang bekerja dengan mekanisme berbahaya.

Sakit kepala Nise

Dalam bentuk tablet "Niz" diambil selepas makan. Ubat ini berkesan untuk sakit kepala, tetapi ia adalah kontraindikasi dalam kes:

  • kehamilan;
  • penyakit pencernaan;
  • kegagalan hati atau buah pinggang.

Dos maksimum adalah 100 mg dua kali sehari.

Nurofen untuk sakit kepala

"Nurofen" sah selama 10-15 minit. Untuk sakit kepala, lebih baik mengambil "Nurofen PLUS", yang bukan sahaja menghilangkan sensasi yang menyakitkan, tetapi juga menghapuskan gejala yang berkaitan seperti loya dan intoleransi terhadap bunyi yang kuat. Ubat ini dikontraindikasikan dalam:

  • penyakit mata;
  • diatesis;
  • gangguan pendarahan;
  • mengurangkan pendengaran;
  • kegagalan hati atau buah pinggang;
  • pada kehamilan lewat dan tempoh laktasi;
  • asma bronkial.

Dari sakit kepala "Nurofen" boleh digunakan untuk tidak lebih dari 3 hari. Sekiranya kesakitan berterusan, pergi ke hospital.

Ketanov untuk sakit kepala

"Ketanov" - ubat penahan sakit yang kuat, yang biasanya digunakan untuk patah tulang. Antara kontraindikasi untuk digunakan:

  • tempoh kehamilan dan laktasi;
  • kegagalan buah pinggang;
  • ulser perut;
  • umur kurang daripada 16 tahun;
  • asma bronkial.

Kesan sampingan dadah termasuk loya, muntah-muntah, mulut kering, sakit perut, dsb. Kadang-kadang sakit kepala sangat parah sehingga paling mudah minum pil, tetapi Ketan tidak disarankan untuk tujuan ini.

Ketorol untuk sakit kepala

"Ketorol" - ubat yang dicirikan oleh kesan analgesik yang kuat. Ia biasanya digunakan untuk melegakan kesakitan dalam tempoh selepas operasi dan pesakit onkologi. Ubat ini dikontraindikasikan dalam:

  • kurang daripada 16 tahun;
  • kehamilan;
  • ulser peptik;
  • angioedema;
  • hipovolemia;
  • penyakit-penyakit sistem pencernaan yang memburukkan lagi keadaan;
  • kegagalan buah pinggang atau hepatik.

Juga, Ketorolu mempunyai kesan sampingan: mengantuk, psikosis, sakit kepala, sawan, pening. Penggunaan ubat secara berterusan boleh menyebabkan ulser perut. Sebagai cara untuk mengatasi sakit kepala, Ketorol tidak disyorkan oleh kebanyakan doktor.

Urut kepala untuk sakit kepala

Urut meningkatkan peredaran darah dan melegakan spasme. Anda boleh mengurangkan bilangan serangan sakit kepala sebanyak 2 kali dan mengurangkan intensiti mereka, jika anda melakukan urutan sekurang-kurangnya 3 kali seminggu.

Urut dilakukan semasa berbaring dan termasuk latihan berikut:

  1. Meletakkan telapak tangan satu demi satu, letakkannya di tengah dahi. Bergerak ke kiri-kanan.
  2. Letakkan telapak tangan di sisi kepala (ibu jari harus berada di dekat telinga). Bergerak ke atas dan ke bawah.
  3. Telapak tangan kanan dari dagu ke dada di sepanjang leher ke kiri, dan kiri palm - ke kanan.
  4. Urut bahagian belakang kepala dengan tepi telapak tangan dari atas ke bawah.
  5. Gosokkan kulit kepala anda dengan jari anda.

Selepas anda boleh berbaring selama beberapa minit dalam diam.

Akupresur untuk sakit kepala

Inti dari kaedah kuno ini adalah dengan berhati-hati mempengaruhi titik-titik tertentu untuk memperbaiki keadaan badan. Pertama anda perlu belajar bagaimana untuk mencari mata urut untuk sakit kepala menggunakan segmen berkadar - tsuny. Mereka ditentukan secara individu seperti berikut:

  1. Bengkokkan jari tengah, tengok dia dari sebelah.
  2. Ukur jurang antara hujung luar lipatan yang muncul di bengkok (dapatkan 1 cun).

Wanita melakukan "operasi" sedemikian di sebelah kanan, dan lelaki - di sebelah kiri.

Pada masa akan datang, adalah disyorkan untuk menggunakan tali di mana 10-12 tsuns diukur: ia akan menjadi lebih mudah untuk mencari mata dari sakit kepala. Awas tidak menyakiti: ada kawasan di mana anda tidak boleh "mencucuk" tanpa berfikir.

Pengurutan biasa mata yang dipanggil kumpulan 1 menghapuskan sakit kepala yang disebabkan oleh penyakit organ dalaman atau overvoltage. "Kira" mata boleh seperti berikut:

Setiap mata adalah simetri. Semasa titik urut 2, anda tidak boleh menyentuh arteri berdenyut. Apabila anda menekan titik 5, terdapat bunyi di telinga. Mata 12 dan 13 tidak dapat mengurut diri sendiri: ia perlu "menarik" pembantu.

Awalnya lebih baik diperiksa untuk kehadiran kontraindikasi. Akupresur tidak digalakkan untuk:

  • penyakit kanser;
  • suhu tinggi;
  • tumor otak.

Untuk pertama kalinya, prosedur yang sama harus dilakukan dengan profesional. Perlu difahami bahawa urutan yang dilakukan oleh tuan yang tidak berpengalaman adalah berbahaya kepada kesihatan.

Remedi rakyat

Inframerah herba

Sempurna mengatasi sakit kepala daripada ubat herba. Resipi yang paling popular dan berkesan:

  • 1 sudu besar. l Hypericum tuangkan air mendidih. Minum 1/3 cawan sebelum makan;
  • 1 sudu besar. l Bunga chamomile tuangkan air dan rebus selama 5 minit. Biarkan sup yang dihasilkan untuk menyiram selama sekurang-kurangnya 20 minit. dan ketegangannya. Ubat rumah ini perlu diambil dalam 1/3 cawan selepas makan;
  • Sediakan campuran rattles rumput kering, clovers dan bunga putih putih dalam perkadaran 4: 4: 2. Ambil 2 sudu besar. l campuran yang dihasilkan, tuangkan air mendidih. Terikan selepas 30 minit. Minum rebek 5 kali sehari selama 0, 5 cawan.

Kentang "topi"

Kaedah ini mengambil sedikit masa, tetapi menurut mereka yang telah mencubanya sendiri, ia sangat berkesan untuk sakit kepala. Anda perlu:

  • 50 ml susu;
  • 1 kg kentang;
  • kain kapas nipis.
  1. Pukul kentang.
  2. Tambah susu ke buburan.
  3. Baikkan semuanya.
  4. Tunggu sekitar 25 minit.
  5. Kencangkan bubur dan "sebarkan" pada kain dengan lapisan nipis.
  6. 2 jam sebelum waktu tidur, letakkan "topi" kentang di kepala, "menjamin" ia dengan topi bulu atau bulu yang sebenar.

Prosedur ini dilakukan setiap hari. Untuk melupakan sakit kepala untuk masa yang lama, sudah cukup untuk menghabiskan 10 sesi.

Memampatkan

Tidak mahal pada masa dan sumber, cara untuk menyingkirkan sakit kepala adalah dengan menggunakan kompres:

  • lembapkan kain wol dalam campuran cuka dan minyak zaitun (1: 1);
  • melembutkan kain katun dalam air sejuk;
  • membungkus beberapa kepingan ais ke dalam kain;
  • Basuh kain katun dengan cuka.

Luar biasa

Untuk menghilangkan sakit kepala, anda perlu melekat pada dahi, kuil atau belakang kepala tembaga antik kepala anda. Kesakitan akan hilang dalam masa 15 minit. Tetapi kaedah ini tidak selalu berfungsi: tembaga bukan untuk semua orang.

Anda juga boleh melegakan sakit kepala dengan menekan dahi anda terhadap kaca sejuk. Ada kemungkinan kaedah rawatan seperti ini akan lebih berkesan daripada pil sakit.

Sakit kepala sentiasa menimbulkan ketidakselesaan. Tetapi menyingkirkannya adalah sangat mudah: pil yang sesuai, urut ringan, atau teh herba yang lazat - dan penyakit, seperti biasa. Dan betapa cantiknya kehidupan apabila semua sensasi menyakitkan hilang!

Kesihatan kepala anda Persiapan Apa yang lebih baik Ketorol atau Ketanov Apa ubat yang boleh dipilih

Apa yang lebih baik Ketorol atau Ketanov. Apa ubat yang boleh dipilih

Hari ini, ramai yang tidak menganggap perlu untuk berunding dengan doktor pada setiap kesempatan. Untuk batuk ada campuran, untuk keradangan, antibiotik, dan kesakitan, anestetik. Untuk dirawat di rumah "oleh analogi" menjadi kebiasaan. Tetapi adakah penggunaan ubat yang biasa selalu betul?

Sudah tentu, tidak semua kali masuk akal untuk pergi ke hospital. Tetapi bagaimanapun, kesakitan hanya gejala, dan sebab-sebab bagi gejala ini boleh menjadi apa-apa. Dan tanpa penyelidikan perubatan sebab-sebab tersebut sangat sukar untuk dikenalpasti.

Walau bagaimanapun, jika punca telah dikenalpasti, penggunaan ubat penghilang rasa sakit secara bebas tidak menimbulkan bahaya. Tetapi anda perlu dapat memilih ubat yang betul, yang diperlukan dalam setiap kes.

Ketan dan Ketorol adalah ubat penghilang rasa sakit. Ubat-ubatan sedemikian telah diselesaikan dalam setiap kit pertolongan pertama di setiap rumah. Painkiller menyelamatkan kita dari pelbagai kesakitan - pergigian, sakit kepala, kesakitan dari kecederaan, patah tulang... Tetapi tidak semua ubat-ubatan sama-sama berkesan dalam menghapuskan semua jenis sindrom kesakitan: seseorang boleh membantu dengan sakit kepala, tetapi tidak boleh digunakan dengan sakit gigi.

Terdapat juga masalah yang banyak ubat mempunyai nama yang sangat serupa. Dan secara tidak sengaja mengelirukan beberapa huruf, anda boleh mendapatkan ubat di farmasi yang akan tidak efektif untuk gejala tertentu.

Ketanov atau Ketorol: apa yang harus dipilih

Pertama sekali, kedua-dua ubat ini - ubat penahan sakit, nonsteroid dan anti-radang. Mereka bekerja dengan sengaja untuk mengurangkan kesakitan, melegakan kekejangan otot licin.

Kedua-dua ubat ini mempunyai komposisi mereka satu bahan aktif, tetapi dalam dos yang berbeza. Dengan cara ini, di Ketanov dos bahan aktif lebih tinggi daripada di Ketorol, maka dadah ini lebih kuat dalam tindakannya.

Kedua-dua ubat boleh didapati di tablet bersalut. Ia kelihatan seperti pusingan putih, tablet cembung sedikit dalam kulit dengan huruf yang tertulis di atasnya. Huruf-huruf pada tablet dicap berbeza, jadi anda tidak boleh mengelirukan ubat-ubatan yang sama sekali eksternal.

Oleh kerana kepekatan bahan aktif yang tinggi, Ketan sesuai untuk menghapuskan kesakitan yang paling teruk. Ini terpakai terutamanya kepada sakit gigi. Sebagai contoh, sangat kerap Ketans diberikan kepada pesakit yang telah mendapat gigi berpenyakit. Terutamanya ubat penahan sakit yang kuat diperlukan apabila mengeluarkan gigi bijak kerana akar gigi ini masuk ke dalam tulang rahang. Luka-luka ini sembuh dalam gusi untuk masa yang lama dan menyakitkan, terapi sakit sangat diperlukan.

Ketan sangat berkesan untuk kekejangan haid. Kanak-kanak perempuan dengan spasme yang disebut semasa kitaran haid ditunjukkan menggunakan Ketan untuk melegakan kesakitan dan kekejangan otot perut dalaman. Ketanov bertindak sangat cepat dan mudah melegakan kekejangan.

Untuk sakit kepala, lebih baik menggunakan Ketorol, kerana ia bertindak lebih lembut, dan sakit kepala tidak selalu sangat kuat. Untuk mengelakkan tubuh menjadi terbiasa dengan dadah yang kuat, lebih baik untuk memulakan rawatan untuk gejala kesakitan dengan ubat-ubatan lemah, tentu saja, dalam kes-kes yang mungkin. Dengan cara ini, peraturan ini tidak terpakai untuk serangan migrain. Dalam kes ini, adalah lebih baik untuk mengambil Ketans, tetapi dengan serangan yang sangat kuat dan mungkin tidak mencukupi.

Ketorol adalah lebih selamat untuk menyusui dan wanita hamil, ini adalah tambahan yang tidak boleh dibantahnya. Itu Ketorol boleh digunakan oleh ibu yang menyusukan semasa sakit ketika memberi makan bayi. Penggunaan ubat analgesik ini tidak membahayakan kanak-kanak.

Dalam kecederaan domestik ringan, adalah wajar untuk menggunakan Ketorol sebagai anestetik yang paling lembut. Tetapi bagi fraktur kompleks, luka bakar dan lebam teruk, lebih baik menggunakan Ketan. Ubat Ketorol apabila digunakan memberi kesan pada platelet dalam darah pesakit. Dengan bahan aktifnya, ia menyebabkan platelet untuk "melekat bersama" di antara mereka sendiri, seperti pendarahan, yang mempunyai kesan yang baik terhadap penyembuhan luka.

Ketans, pada gilirannya, boleh membanggakan kesan anti-radang yang sangat baik. Telah terbukti secara saintifik bahawa Ketanov diserap oleh tubuh manusia lebih baik dan lebih cepat, lebih-lebih lagi, ia mempunyai kepekatan maksimum zat aktif dalam darah pesakit berbanding dengan ubat lain.

Tetapi untuk semua kecekapan tinggi yang jelas Ketanov mempunyai sejumlah besar kontraindikasi dan kesan sampingan. Antaranya: sakit kepala, ekzema, sembelit, cirit-birit, kembung perut, bengkak, tekanan darah tinggi, dan banyak lagi. Kontraindikasi untuk ubat ini, seperti yang dinyatakan sebelum ini, juga berlimpah, jadi sebelum anda melakukan ubat sendiri, anda harus membaca dengan teliti arahan untuk ubat itu.

Sudah tentu tidak diingini, untuk menggunakan ubat-ubatan sendiri dan tanpa kawalan. Penggunaan mana-mana ubat-ubatan, walaupun "tidak berbahaya" seperti ubat penghilang rasa sakit tanpa ukuran tanggungjawab yang betul, pematuhan kepada dos yang betul dan cadangan perubatan bukan merupakan langkah yang selamat. Walaupun ubat-ubatan tersebut mempunyai banyak kontraindikasi, di antaranya adalah penyakit kronik yang agak biasa.

Mungkin lebih baik untuk berjumpa dengan doktor sekali lagi untuk bersama-sama memilih cara yang paling mudah untuk merawat atau menghapuskan kesakitan, dan bukannya berharap untuk nasib dan "mungkin" Rusia. Dari pengambilan dadah yang tidak sesuai, keadaan ini boleh memburukkan lagi keadaan. Kesihatan lebih berharga dari masa yang dihabiskan.

Spazgan atau Spazmalgon - yang lebih baik?

Kira-kira 12% penduduk dunia menderita migrain, dan semua orang mengalami sakit kepala biasa. Walaupun secara kolektif kita mengatakan bahawa sakit kepala, sebenarnya, isyarat kesakitan tidak timbul di dalam otak. Kesakitan ini berasal dari ujung saraf yang terletak di dalam saluran darah, otot, membran mukus, saraf periferal kepala dan leher. Adalah dipercayai bahawa sakit kepala tidak berbahaya, namun semua orang tahu betapa tidak nyamannya dan dapat membuat orang keluar dari kehidupan aktif untuk waktu yang lama.

Untuk mengelakkan ini berlaku, pelbagai ubat penahan sakit telah dibuat. Farmasi boleh menawarkan anda pilihan cara yang popular Spazgan atau Spazmalgon. Mari kita tinjau semakan kecil mengenai perbezaan antara Spazgan dan Spazmalgona.

Terdapat kontraindikasi, guna selepas berunding dengan doktor

Spazgan dan Spazmalgon - perbezaan

Ubat tersebut tergolong dalam kumpulan antispasmodik, iaitu, bahan yang mempengaruhi kedua-dua otot dan proses penghantaran isyarat nyeri. Malah, kita boleh mengatakan bahawa Spazgan dan Spazmalgon adalah satu dan sama, kerana komposisi komponen aktif adalah sama. Kedua-dua ubat mengandungi metamizol analgesik. m-holinoblokator fenpiverinium dan antfasmodic pitofenon. Konsentrasi bahan aktif dalam persediaan juga tidak berbeza.

Spazgan dihasilkan oleh syarikat India Wockhardt Limited, dan Spazmalgon dihasilkan oleh syarikat Bulgaria Sopharma AD. Spazgan dan Spazmalgon mempunyai dua bentuk pelepasan:

Bagaimana spazgan dan spazmalgon?

Metamizole adalah turunan 5-pyrazolone, yang mempunyai serentak:

  • analgesik
  • antipiretik
  • tindakan antispasmodik.

Oleh kerana bahan ini diperkenalkan ke dalam terapi terapeutik pada tahun 1922, ia telah mendapat pengiktirafan yang luas. Keberkesanan kesan analgesik metamizol telah ditunjukkan dalam banyak kes, termasuk sakit postoperative, sakit gigi dan sakit kepala.

Metamizole adalah sebatian hidrofilik yang tinggi, oleh itu, ia dapat dengan cepat menggunakan kesan analgesiknya (dari 20 hingga 45 minit selepas pengingesan). Mekanisme tindakan bahan ini termasuk dua cara - periferal dan pusat. Metamizole menjadikan nociceptors tidak sensitif (reseptor nyeri) di pinggir dan mengaktifkan sel penghasil enkephalin di rantau otak yang bertanggungjawab untuk menghantar isyarat kepekaan rasa sakit.

Selalunya ia adalah kekejangan, bukannya kerosakan langsung kepada tisu, yang menyebabkan kesakitan. Fenpiverine bromide dan pitofenone mempunyai kesan yang santai pada otot-otot licin badan, yang membantu menghilangkan kekejangan, dan karenanya penyebab kesakitan.

Spazgan atau sakit kepala spazmalgon?

Spazgan atau Spapsmalgon, yang lebih baik untuk melegakan sakit kepala? Oleh kerana kandungan metamizol dari segi satu tablet bersamaan dengan ubat-ubatan ini, kesan terapeutik mereka harus sama. Walau bagaimanapun, ia tidak boleh dilupakan bahawa tindak balas individu kepada eksipien adalah mungkin, komposisi yang berbeza di antara persediaan.

Dalam kajian klinikal, telah ditunjukkan bahawa 0.5 g metamizole (iaitu, banyak yang terkandung dalam 1 tablet) cukup untuk melegakan serangan sakit kepala dalam masa 30 minit selepas pengingesan. Menariknya, perbezaan yang besar antara dos 0.5 atau 1 g metamizol tidak dijumpai. Ini bermakna bahawa untuk sakit kepala, anda tidak perlu mengambil 2 tablet sekali gus. seseorang juga akan membantu, terutamanya kerana overdosis dadah boleh merosakkan sistem hematopoietik. Atas sebab yang sama, anda tidak seharusnya (atau kerap) mengambil Spasmalgon, Spazgan, dan agen yang mengandungi metamizol yang lain.

Kedua-dua ubat ini mempunyai kontraindikasi, termasuk penyakit jantung, kehamilan, laktasi, masa kanak-kanak. Sebelum mengambil, pastikan anda membaca senarai penuh kontra dalam arahan.

Apa yang lebih murah: Spazgan atau Spazmalgon?

Jika anda membandingkan kos ubat Spazmalgon dan Spazgan, perbezaan harga akan menjadi tidak penting. 20 pil Spazgana kos dari 98 hingga 125 rubel. dan Spazmalgona - dari 145 hingga 165 rubel.

Pengundian dan ulasan

Sumber: Tiada ulasan lagi!

topik jawapan mesej terakhir Peranti "Bioactivator" - ulasan 34 Dima
01/06/2018 16:41 Persediaan untuk meningkatkan memori 77 Anya
01/05/2018 20:17 Dengan Finalgone anda meletakkan 173 polina di belakang anda
04.01.2018 23:54 Berhenti merokok - rasa buruk 55 Dima
01/02/2018 20:44 Di mana untuk membeli sukan di Moscow? 59 Anton
01/01/2018 15:06 Tukar warna mata dengan umur 40 Mata Pro
12/30/2017 9:24 AM Kelemahan dan peredaran selepas keracunan 29 Evgenia8686
12/29/2017 10:50 CJSC 10 Cutty
12/28/2017 5:10 Adakah saya harus meletakkan pendakap? 21 Victoria
12/26/2017 10:52 pm Pilih ubat untuk jerawat 15 Ala
12/26/2017 20:04 Di mana untuk merawat gigi murah 339 Lilia
12/26/2017 7:47 PM Orang yang sihat secara tidak dijangkiti dengan HIV 2 Anidag
12/26/2017 2:12 pm Artikel "Tiada AIDS" 61 Anidag
12/26/2017 2:09 PM Biospaclinic, berkongsi 1 ulasan Mary86
12/26/2017 12:31 Saya tidak dapat menarik lensanya dari mata 54 Anna
12/26/2017 00:44 Bahaya angiografi koronari untuk orang tua 13 Anna Sergeyevna
12/25/2017 6:48 Oxy Centre Ulasan (Krasnodar) 9 Ritta
12/25/2017 3:06 pm Mata merah dan kering 10 Marina
12/25/2017 10:28 Saya mendapat superglue pada rambut saya Jaicob
12/25/2017 07:58 Sakit di sebelah selepas kesan 24 Alexey
12/24/2017 1:11 pm Mengurangkan parut dari jerawat 10 Vaneska
12/23/2017 6:51 PM Mengantuk, mengantuk teruk 21 Karina
12/22/2017 6:06 Bagaimana hendak menghilangkan deja vu 9 Temka
12/22/2017 10:54 Parasit: diagnosis, pengedaran, rawatan, akibat 22 Nata
12/21/2017 4:05 PM Luka yang mana lebih cepat sembuh - koyak atau tebang 20 Slut Yard
12/21/2017 3:17 PM Apa yang hendak diminum pada waktu mabuk 9 Igor
12/21/2017 1:58 Pembersihan Gigi Kebijaksanaan dan Hospital 26 Silvira
12/21/2017 12:20 Harga untuk kaki prostetik 165 Igor
12/21/2017 03:29 Harga untuk kaki palsu 0 Igor
12/21/2017 03:01 Gejala skizofrenia 30 lyudmila
12/20/2017 00:22